پیام رئیس محترم دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود به مناسبت فرا رسیدن روز مهندس

ShrinkedIMG_0019.jpg

بسم الله الرحمن الرحیم

پنجم اسفندماه زادروز عالم بزرگ خواجه نصیرالدین طوسی است که به پاسداشت مقام مهندسین روز مهندس نامگذاری شده است. هرچند پیش از خواجه نصیرالدین طوسی هم عالمان و استادان زیادی در این خطه دانش پرور در هنر و دانش مهندسی از خود آثار بدیعی ایجاد کرده اند.  بر کسی پوشیده نیست که تمدن بشری مدیون دست های پر ظرافت و ذهن خلاق مهندسین و انسانهای با ذهن مهندسی از هزاران سال قبل بوده است. مهندس همان کسی است که آنچه علوم پایه بیان می کنند را در جهت رفاه اجتماع به کار می گیرد و با خود هنر علم را عملی می کند. در عظمت مقام مهندس نیکو گفته اند که دانشمندان آنچه را که هست کشف می کنند اما مهندسان آنچه می خواهند را خلق می کنند.
به زعم اینجانب بخش عظیمی از پیشرفت هر کشور مرهون مهندسین آن کشور است و تلاش ایشان است که می تواند جایگاه آن کشور را در عرصه علم و تکنولوژی تعیین کند. هرچند متأسفانه این قشر خلاق و با هوش، در ایران ما مورد ظلم واقع شده اند و به جایگاه خود آنچنان که شایسته ایشان است دست نیافته اند و به همین خاطر است که اگرچه به لحاظ علمی مقام ایران ما بالاست و در رشته هایی مثل نانوتکنولوژی، هسته ای، هوافضا و ... حرفهای زیادی برای گفتن دارد اما از نظر تکنولوژی ایران ما کمی با آنچه شایسته آن است فاصله گرفته است. با این وجود من از شما دانشجویان و فارغ التحصیلان عزیز رشته های فنی و مهندسی خواهانم که مجدانه در تحصیل و فعالیتهای علمی و عملی خود کوشا باشید چون یقینا این شما هستید که می توانید ایران ما را به جایگاه شایسته خود در جهان صنعتی امروز برسانید.
من در پایان از ظرف خودم و به نمایندگی از هیأت رئیسه دانشگاه روز مهندس را به شما فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود تبریک می گویم و برای شما آرزوی سلامتی، موفقیت و ارزشمندی دارم که همانا موفقیت و سربلندی شما سرافرازی کشور ما را به دنبال خواهد داشت.
دکتر سید احمد ابوالقاسمی فر
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود

  • دوشنبه 05 اسفند 1398
حسینی نژاد

روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

چهارشنبه 17 آذر 1400 . 19:16 .